Jdi na obsah Jdi na menu
 


MS vznikl v roce 1984 z iniciativy bývalých členů slováckých krúžků. Ze zakladatelů je třeba především zmínit Jaromíra Měchuru a Ferdinanda Osičku, který byl také prvním vedoucím nácviku.

 

Repertoár MS je zaměřen zejména na oblast jižního Kyjovska, dále pak písně místních autorů. Repertoár MS však není vyhraněn a sbor zpívá i řadu písní  z jiných oblastí a regionů. Sbor zpívá většinou  „ A´ - CAPELLA“, dále spolupracuje s Varmužovou CM a CM Petra Šrahulka z Milotic. Kromě vlastních vystoupení se MS podílí také na akcích Slováckého krúžku. Sbor vydal jedno samostatné CD a dále „hostoval“ na šesti nosičích Varmužovy CM a jednom nosiči Obce Svatobořice-Mistřín. Mezi hlavní aktivity sboru patří především udržování tradic v naší obci, zpívání mužských sborů v širokém okolí, které sbor rovněž organizuje. Dále se účastní MFF ve Strážnici, Slováckého roku v Kyjově atd. Nejznámější osobností našeho sboru byl a v nadsázce můžeme hovořit že i stále je, Jaromír Měchura. Výborný zpěvák a kamarád, který složil ca. 40 písní , dále říkanek a tzv. příležitostných vinšů. Bohužel již není mezi námi, avšak sbor zpívá jeho písně stále a tyto jsou základem repertoáru. V roce 2006 jsme oslavili jeho nedožitých 80-let  a při této příležitosti  vyšlo obnovené vydání jeho zpěvníku s názvem „Poďme chlapi před muziku“  Píseň „Ej Kyjove, Kyjove“ se stala zahajovací písní Slováckého roku v Kyjově.

 

V současné době má MS 20 členů. Na vedení se podílí Jaroslav GAJDA, ing. František Bábíček a ing. Pavel Kasan, uměleckým vedoucím  Josef VARMUŽA ml.  Od  roku 2006 funguje sbor jako občanské sdružení. Sbor pravidelně zkouší každé pondělí a v současné době má „stabilizovaný kádr“,  … pro kvalitní zpěváky jsou dveře stále otevřené …

 

V současné době připravujeme vydání zpěvníku písniček zapsaných ve Svatobořicích-Mistříně

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář